מדינה במחאה וגם… דמי הבראה

רציתי היום רק לשלוח לכם את הסרטון על דמי ההבראה אבל אי אפשר להתעלם הבוקר מההפגנות הגדולות שהיו אתמול , מהמחאה והדרישה לצדק חברתי ובעיקר מעוצמת המחאה.

להרגשתי זהו יום הסטורי שממנו ישתנו סדרי העדיפויות של השיח הציבורי.  בצד הכותרות על פוליטיקה ,ביטחון, חילונים חרדים, וכדו' יתפוס מקום נכבד השיח על יוקר המחיה על צרכנות ועל שינוי שיכריח את מקבלי ההחלטות לחשוב אחרת לתכנן יותר ולקחת בחשבון גם את מעמד הביניים.

מה שאותי אישית ריגש אתמול היה דווקא מפגן העוצמה של הסולידריות העוצמה של "ההמון" וההתגייסות של כולם לדאוג באמת לכולם בשם הצדק החברתי.  הרגשה של יותר שותפות ופחות רכושנות, חומרנות ואני לעצמי ורק לעצמי שאפיינה את השנים האחרונות.

אני מאד מקווה שההפגנות האלו אכן יובילו לשינוי ולהקלה על הנטל הכלכלי של כל אחד ואחד מאיתנו אבל.. אסור לשכוח שזו רק המסגרת רק המקרו, בבית ,בסביבת המיקרו שלנו , עדיין האחריות על התנהלות מאוזנת נמצאת אצל כל אחד ואחד מאיתנו.

 גם אם יורידו מחירים , יקלו על המיסוי ויסבסדו מעונות ודיור חובה עלינו לשמור על המאזן הביתי כשהתקווה באמת שהדבר יהיה קל יותר בעתיד.

ולסיום בכל זאת דמי ההבראה Smile

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא מדינה במחאה וגם… דמי הבראה

 1. מאת ישראל‏:

  יפעת שלום
  ההבהרה לגבי דמי הבראה נחוצה וחשובה. אישית אשמח לנוסחאות לחישוב דמי הבראה וימי חופשה
  לעובדת משק בית, נושא אשר נדרש בכל קיץ לי ולרבים מחברי.
  תודה,

  [Reply]

 2. מאת יפעת‏:

  היי ישראל,
  עובד משק בית זכאי לדמי הבראה ע"פ ההוראה הקובעת ש"לעובדים במשרה חלקית תשולם קצובת הבראה באופן יחסי לחלקיות המשרה". אורכו של שבוע העבודה מוגבל ל-43 שעות, ולכן, יש לחשב את % המשרה של העובד ולאחר מכן להכפיל אחוז זה בסכום המגיע לו, כדי לקבל את גובה דמי ההבראה שעליך לשלם.
  שכר עובד משק בבית מורכב בדר"כ משכר לפי שעה ותוספת דמי נסיעה. חישוב דמי הבראה מתייחס רק לשכר הישיר ואינו חל על תשלום בגין נסיעות.
  ולדוגמא :
  אם העובד מועסק 5 שעות בשבוע אחוז המשרה שלו הוא 11.62% = 5/43*100.
  ערך יום הבראה במגזר הפרטי הוא 365 ₪ לכל יום הבראה. מכאן שמגיע לעובד 365*11.62%= 42.44 ₪ ליום. את הסכום שקיבלנו ליום נכפיל בכמות ימי ההבראה שמגיעים לעובד. כמות זו נקבעת עפ"י הוותק שלו. לדוגמה, בשנה השניה והשלישית, זכאי עובד במגזר הפרטי/עסקי ל – 6 ימי הבראה ולכן סה"כ דמי ההבראה במקרה זה 42.44*6 = 254.64 ₪ דמי ההבראה.
  מומלץ להחתים את העובד על קבלת דמי החופשה ודמי ההבראה, שכן עובד יכול לתבוע כספים המגיעים לו מהמעסיק גם רטרוטאקטיבית.

  [Reply]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *