ידיעון 28.8.11

תשלומי הורים מאושרים ע"י משרד החינוך ולוח חופשות לשנת הלימודים תשע"ב
כמו בכל שנה, גם השנה פורסמו התשלומים המאושרים לגביה בביה"ס ע"י משרד החינוך.   הגבייה עבור מסיבות סיום היא אך ורק בכיתות המסיימות שלב חינוך,  הגבייה עבור טיולים תהיה על פי התכנית המחייבת המפורטת.  המספר המרבי של שעות תל"ן מותרות לא יעלה על 15% מהיקף השעות המתוקצבות על ידי המשרד.   כמו כן יהיו שינויים בימי החופשה בשנת הלימודים הקרובה – אז שימו לב.

 

מה השתנה בעקבות המחאה החברתית ?
עדיין מוקדם לנבא מה תהיינה ההשלכות ארוכות הטווח של המחאה אבל כנראה שחזרה למצב הקודם לא אפשרית.    הצרכן הישראלי בכל זאת שינה משהו בהתנהגות ובטוח במודעות.  ישנה עירנות יותר גדולה לאפשרויות של חלופות. יש יד על הדופק לבדיקת מחירים ובכל זאת מתגלים שינויים בהרגלי הצריכה.  סקר של מכון רותם TRI עבור "גלובס",  מגלה 34% מפחיתים בקניות, 60% מחפשים מוצרים זולים יותר.

 

ועדיין יש כמה חברות שלא הפנימו…
כמה חברות מסחריות מצאו פתרון יצירתי – להקטין את האריזות ולהשאיר את אותו מחיר.  רוב הצרכנים לא מבחינים בשינוי הגודלומשלמים תוספת של עשרות אחוזים.
ומה אומרים במועצה לצרכנות: " המשווקים מחויבים לתת לצרכנים גילוי נאות על השינוי בכמות/תכולה של המוצר. אי אפשר להסתפק בציון הכמות החדשה, חייבים לציין את הפער באחוזים וזאת בגודל זהה לאותיות שם המוצר. כשהגילוי על האריזה לא מספיק, היצרן/יבואן חייב לספק שלט ולדאוג לכך שהמשווק ישים אותו במקום סמוך למכירת המוצר ובפרסומים".

 

אם קיבלתם אימייל  שמזהיר כי הכסף בקופות הגמל יינעל בסוף השנה ויהפוך לקצבת פרישה – אין צורך למשוך את הכסף !!
הפרסום כנראה יצא בעקבות הוראה שכן פורסמה אבל נוגעת ל-3% מהחוסכים שעונים על קריטריונים מאד מסוימים.
הרקע לדברים הוא שינוי שחל בחוק קופות-הגמל בינואר 2008 , שעל-פיו הפקדות חדשות בקופות גמל מיועדות לקצבה שתשולם החל מגיל הפרישה בלבד.
אין לעניין כל קשר לקרנות ההשתלמות, בניגוד למה שנכתב בהודעה, ומדובר רק בהפקדות חדשות שבוצעו החל מינואר 2008 ולא בכסף שנצבר עד דצמבר 2007.

 

פערי כוחות קיצוניים בין משכירי לשוכרי הדירות – מיטיבים עם בעלי הבתים.
אחת הדוגמאות השכיחות לכך היא הכנסת התניות חוזיות מרחיקות לכת להסכם השכירות. יש לזכור כי לצד זכותו של בעל הבית להגן על הנכס שלו קיימות גם זכויות לשוכר.
בשונה מארה"ב, צרפת, קנדה ואנגליה – בישראל אין כיום חוק המסדיר באופן ייחודי את זכויותיו של כל צד להסכם השכירות או מגן על שוכר הדירה. בעבר עלו הצעות חוק רבות שניסו להסדיר את יחסי השכירות וליצור מנגנון פיקוח שיצר את צעדי המשכיר ויגן על השוכר, אך כולם נפלו עד כה.

 

 

 

מיבזקונים לסיום:

  • ·        מדד יולי ירד ב 0.3%. המדדים הבאים צפויים להיות גבוהים.
  • ·        עיריית ראשון לציון מפחיתה את הארנונה ריטרואקטיבית מתחילת השנה. בספטמבר יקבלו התושבים החזר על 8 חודשים.

טויס אר אס מחפשת 100 אימהות מבוגרות לעבודה.

 

 

 

 

יעוץ פיננסי משפחתי – עולה כסף אבל שווה זהב !!!

לקבלת פרטים על יעוץ פיננסי לחץ כאן

לביקור בדף הפייסבוק לחץ כאן

אם קיבלת את הידיעון מחבר ואתה רוצה להמשיך ולקבלו  לחץ כאן

 

 

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>